Kritika samopostrežnih blagajn

Tale moj esej se ne navezuje na specifičnega trgovca ampak na vse. Pred parimi leti smo v Sloveniji dobili prve samopostrežne blagajne katere so sčasoma adaptirali skoraj vsi (samo v Hofru in Eurospinu jih nisem zasledil). Kaj je prednost teh blagajn? Da ljudem ni potrebno čakati v gužvi. In tukaj je moj problem.

Če kot podjetje vidiš, da je konstantna gužva, potem je to indikator, da imaš premalo zaposlenih in moraš na moje delo objavit oglas, da iščeš dodatnega blagajnika. Ampak seveda to stane. Seveda je potem samopostrežna blagajna boljša ekonomična rešitev. Saj bo kupec opravil celoten postopek, plačal polno ceno, ti pa boš se valjal v denarju (po možnosti še lahko kakega zaposlenega odpustiš).

To se mora nehat. Jaz sem zdaj prevzel delo Dragice, moram pol ure ugotavljati kateri kruh sem izbral v Lidlu, kje je tale koda na špagetih in na koncu še plačam polno ceno. Čeprav sem moram narediti vse sam! A sem jaz zdaj po novem zaposleni v Lidlu? Kdaj potem lahko pričakujem plačo? Kako sem lahko zaposleni v podjetju, pa sploh nisem podpisal nobene pogodbe, nisem opravil varstva pri delu ter nisem bil povabljen na božično zabavo.

Za vsako tako “idejo” vedno nastrada potrošnik. V prihodnosti lahko še pričakujemo, da bodo še pričakovali napitnino. To se mora končat. Plačujem kot da živim na Norveškem.

Zahtevam vsaj 15% popusta, če moram sam skenirati izdelke.